Biatlonistka Charvátová šokovala na MS bronzem ve sprintu

Biatlonistka Lucie Charvátová šokovala bronzem ve sprintu na mistrovství světa. Česká reprezentantka, jejímž maximem ve Světovém poháru dosud bylo páté místo ze sprintu v prosinci 2015 v Hochfilzenu, nyní v italské Anterselvě nestačila jen na vítěznou Norku Marte Olsbuovou Röiselandovou a Američanku Susan Dunkleeovou. Česko tak má po překvapivém bronzu ze čtvrteční smíšené štafety další nečekanou medaili na tomto MS. Cílem projela Charvátová třetí a padla na zem vyčerpáním. "Nestává se mi to často, ale sotva jsem mohla popadnout dech. Nechala jsem tam úplně všechno, co ve mně bylo, a myslím, že v pravý okamžik mé celé kariéry," řekla.

Další výsledky ze sportu:

Pavel Maslák obsadil na halovém mítinku v Glasgow při druhém letošním startu v běhu na 400 metrů čtvrté místo. Dosáhl času 46,51 sekundy a o 23 setin zaostal za středečním výkonem z Athlone, kde skončil druhý. Závod vyhrál Jamajčan Akeem Bloomfield za 46,20, před trojnásobným halovým mistrem světa a Evropy Maslákem doběhli ještě Američan Obi Igbokwe a Kuvajťan Júsif Karam, který českého sprintera porazil o dvě setiny.

Dominik Dvořák s Dominikem Suchým obsadili na Světovém poháru dvojbobů v lotyšské Siguldě sedmé místo. Na vítěznou domácí posádku Oskars Kibermanis, Matiss Miknis ztratili čeští reprezentanti 48 setin sekundy a připsali si druhý nejlepší výsledek v sezoně.