Český voják, jenž se zranil v Afghánistánu, byl převezen do Prahy

Český vojenský policista, který byl zraněn při dopravní nehodě v afghánské provincii Lógar, byl převezen do Prahy. Voják byl po příletu převezen do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích, kde se podrobí další léčbě. ČTK to oznámila Jana Růžičková z generálního štábu armády. Voják je podle jejího sdělení mimo ohrožení života.

Policista při nehodě utrpěl středně těžká zranění. Jel v koloně vozidel speciálních jednotek vojenské policie, která se přesouvala z české základny v Lógaru do Kábulu. Přibližně v polovině cesty se vůz, v němž voják spolu s dalšími třemi kolegy seděl, kvůli závadě na jednom z kol převrátil. Policista přitom z vozu vypadl. První pomoc mu byla poskytnuta na místě, následně byl vrtulníkem převezen do americké polní nemocnice v Bagrámu. Do Prahy ho v neděli přivezl na letiště ve Kbelích vojenský letecký speciál.

Afghánistán je pro českou armádu hlavním zahraničním působištěm. Právě dnes skončilo střídání personálu v PRT v Lógaru. Česko chce tamní rekonstrukční tým zachovat několik let. Dva čeští vojáci už letos v Afghánistánu zahynuli.

Autor: Peter Gabaľ