Čeští fotbalisté porazili Bělorusko 2:0 a drží naději na druhé místo ve skupině

Čeští fotbalisté vyhráli v předposledním z osmi utkání kvalifikace mistrovství světa nad Běloruskem 2:0 a udrželi reálnou naději na druhé místo ve skupině. Ve 22. minutě otevřel skóre Patrik Schick a v 65. minutě po jeho přihrávce přidal pojistku Adam Hložek. Národní tým navázal na zářijové domácí vítězství 1:0 a ovládl i sedmý vzájemný duel. Zápas se vzhledem k zákazu letů do Běloruska po sankcích od Evropské unie hrál na neutrální ruské půdě v Kazani, navíc kvůli koronaviru bez diváků.

Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na druhém místě tabulky nadále stejně bodů jako třetí Wales, který odehrál o utkání méně. Přímo na šampionát postoupí pouze vítěz skupiny, jímž s největší pravděpodobností bude Belgie. Týmy na druhých pozicích čeká play off, kde se představí ještě dva nejlepší vítězové skupin Ligy národů, kteří v kvalifikaci neuspějí.