Cestovní kanceláře očekávají úspěšnou letní sezonu, prodeje jsou vyšší než loni

Cestovní kanceláře (CK) očekávají úspěšnou letní sezonu, prodeje zpravidla překonávají loňský rok. Zájem se někde vrací i do stavu před koronavirovou pandemií. Češi aktuálně poptávají především Turecko, Řecko nebo Španělsko. Na prvních příčkách se ale tradičně drží také Chorvatsko. Letní zájezdy proti loňsku podražily zhruba o desetinu. Vyplývá to z informací CK, které oslovila ČTK.

V CK Travel Family jsou některé hotely na léto již vyprodané, řekla ČTK ředitelka Blanka Hrubá. Do Chorvatska podle ní tento rok vyrazí o 13 procent více klientů než loni. V případě Černé Hory, Albánie, Malty nebo Kypru počet naroste asi o desetinu, uvedla. Zájezdy v CK Travel Family podle Hrubé podražily maximálně o 12 procent.

Prodeje letních zájezdů v CK Fischer se proti loňsku zvedly o desítky procent. "Minulý rok pro nás byl přitom ve všech ohledech rekordní," řekl mluvčí Jan Bezděk. V popředí zájmu se podle něj drží Egypt, Tunisko nebo Spojené arabské emiráty. Dvojnásobný zájem proti loňsku pozoruje i cestovní agentura Invia. Letošní letní sezona by mohla dokonce překonat tu předcovidovou z roku 2019, řekla mluvčí Jiřina Ekrt Jirušková. U klientů podle ní vede především Španělsko nebo Itálie.