Dále ze sportu:

České tenistky prohrávají v 1. kole Fed Cupu ve Španělsku 0:1. V úvodní dvouhře Barbora Záhlavová-Strýcová podlehla v Seville Carle Suárezové 1:6 a 4:6. Utkání bylo na čtyři hodiny přerušeno kvůli dešti. Ke druhé dvouhře nastoupí Klára Zakopalová a domácí Maria-Teresa Torrová až v neděli.

Stolní tenistka Iveta Vacenovská dohrála na Evropském poháru ve čtvrtfinále. Česká reprezentantka v Lausanne prohrála s dvojnásobnou mistryní Evropy Viktorií Pavlovičovou z Běloruska 2:4 na sety. Vacenovská začala proti obranářce Pavlovičové dobře a vyhrála první set. Další dva ovšem hladce ztratila.

Fin Jari-Matti Latvala potřetí v kariéře vyhrál Švédskou rallye. Čech Martin Prokop ani druhý závod mistrovství světa nedokončil, ve 22. z 24 rychlostních zkoušek skončil s fiestou v závěji v příkopu.

Čeští útočníci Jiří Tlustý a Radim Vrbata přispěli jedním gólem k výhrám svých týmů v pátečních zápasech NHL. Tlustého Carolina porazila 5:1 Floridu, Vrbatův Phoenix zdolal 2:0 Chicago.

Český hokejový obránce Jakub Čutta opouští extraligový Liberec a bude působit ve finském klubu SaiPa Lappeenranta. Čutta využil klauzuli ve smlouvě s Bílými Tygry, která mu umožňovala v případě zahraniční nabídky odejít. V novém působišti uzavřel kontrakt do konce sezony.

Hokejisté Vítkovic podlehli v dohrávce 43. kola extraligy Brnu 1:3. Kometa celé utkání dokonale odbránila a domácí si navzdory tlaku vytvořili jen minimum gólových šancí. Brno vyhrálo potřetí v řadě, zatímco Ostravany oslnivá forma posledních týdnů opouští a potřetí z uplynulých čtyř utkání prohráli.

Autor: Jan Charvát