Do Letňan dorazil konvoj s materiálem k výstavbě polní nemocnice

Do pražských Letňan přijel za doprovodu Vojenské policie konvoj s materiálem pro stavbu polní nemocnice. Vojáci nyní začnou se skládáním materiálu a se samotnou stavbou nemocnice. Automobily s materiálem budou na letňanské výstaviště přijíždět i v příštích dnech, přivezou také materiál ze Správy státních hmotných rezerv. Nemocnice má v případě nouze sloužit pacientům s méně závazným průběhem nemoci covid-19. Připravena má být do neděle.

Armádní vozidla do Letňan přivezla dvacet kontejnerů se 165 tunami zdravotnického materiálu. Jsou mezi nimi jednotky intenzivní péče, laboratoře, lékárny či rentgenové vybavení. Už o víkendu dorazila na místo část hradeckého vojenského týmu a začala akci připravovat. Celkem by mělo být ze skladů 6. a 7. polní nemocnice v Hradci Králové do Prahy přepraveno 339 tun materiálu, a to 80 kusy techniky a ve 49 kontejnerech.

Ministerstvo zdravotnictví je před podpisem smluv se dvěma největšími dodavateli zdravotnických lůžek v Česku. Bezprostředně po podpisu smlouvy dodají 600 lůžek do vznikající polní nemocnice v pražských Letňanech, řekl po jednání vlády ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Lůžka, která jsou ve státních zásobách, podle Prymuly neodpovídají standardům.