K oslavám 100 let Českého rozhlasu se dnes v Praze uskuteční velký koncert

K oslavám 100 let Českého rozhlasu se dnes, v den, kdy před sto lety začalo pravidelné vysílání Československého rozhlasu, uskuteční velký koncert. Na atletickém stadionu v Riegrových sadech v Praze vystoupí skupiny Mirai a Chinaski, zpěvačka Aneta Langerová nebo zpěvák a skladatel Marek Ztracený. Moderátory koncertu budou Lucie Výborná a Jiří Holoubek. Vstup na akci je zdarma.

"Obdivuhodného jubilea by Český rozhlas nedosáhl bez věrných posluchačů. Jako poděkování za jejich přízeň jsme proto připravili v den rozhlasových narozenin velkolepý koncert v Riegrových sadech," uvedl generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral. Několikahodinový koncert začne po 18:00. Návštěvníci se mohou dále těšit na kapelu Bandjeez, Kateřinu Marii Tichou, Michaela Kocába či Zdeňka Svěráka, kterého doprovodí Dětský pěvecký sbor. Rachel Skleničková připomene zpěváka Miroslava Žbirku.

Ke 100. výročí zahájení vysílání se dnes také v rozhlasových barvách rozsvítí sídlo na pražských Vinohradech, Petřínská rozhledna a Žižkovská věž. U příležitosti 100. narozenin se bude konat 20. května Den otevřených dveří budov rozhlasového komplexu na pražských Vinohradech a regionálních studií Českého rozhlasu. ČRo vydává ke svému 100. výročí knihu s názvem Rozhlasto, která představuje 100 rozhlasových let ve fotografiích, plakátech a dokumentech z fondů Archivu ČRo.