Kapsch podal na ÚOHS další žalobu, úřad podle firmy ignoruje soudní rozhodnutí

Firma Kapsch podala další žalobu na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Informoval o tom mluvčí společnosti David Šimoník. Podle Kapsche úřad ignoruje soudní rozhodnutí z května, které mu přikazuje přezkoumat námitky firmy k podmínkám tendru na výběr mýta. Antimonopolní úřad žalobu odmítá. Podle svého mluvčího Martina Švandy postupují podle zákona.

Kapsch na Úřad pro ochranu hodpodářské soutěže podal v minulosti už dvě žaloby. Soud firmě vyhověl v obou případech. Podle Kapsche však ÚOHS v případě první žaloby dosud soud neposlechl a podle Šimoníka hrozí, že podobný postup bude ÚOHS praktikovat i v případě druhého rozhodnutí.

Elektronické mýtné pro kamiony bylo spuštěno v roce 2007, systém funguje na více než 1400 kilometrech dálnic a vybraných částech silnic první třídy. Dosud byl správcem systému firma Kapsch. Od prosince letošního roku nahradí dosavadní mikrovlnnou technologii satelitní systém, který bude provozovat konsorcium CzechToll/SkyToll. To zvítězilo v tendru pořádaném ministerstvem dopravy s nabídkou 10,75 miliardy korun za desetiletý provoz.