Krejčíková se Siniakovou vyhrály Australian Open a slaví další grandslamový titul

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou zdolaly kazašsko-brazilský pár Anna Danilinová/ Beatriz Haddadová Maiaová ve třech setech 6:7; 6.4; 6;4. Nově složená dvojice, který spolu odehrála teprve druhý turnaj, jako první v Melbourne sebrala světovým jedničkám set. V prvním setu si Češky rychle prohrály podání, nicméně dokázaly srovnat a v desátém gamu byly dva body od výhry v prvním setu. Nicméně Haddadová Maiaová a Danilinová překlopily vývoj a tiebreak vyhrály. Pak ale Češky předvedly bojovný výkon a zápas po dalších dvou setech shodně vyhraných 6:4 otočily ve svůj prospěch. Krejčíková se Siniakovou, která byla suverénně nejlepší tenistkou na kurtu, tak slaví první titul na Australian Open.

Olympijské vítězky Siniaková a Krejčíková loni ve finále prohrály s Belgičankou Elise Mertensovou a Běloruskou Arynou Sabalenkovou. Společně dosud dvakrát ovládly French Open (2018 a 2021) a jednou Wimbledon (2018), ve sbírce grandslamových titulů jim tak chybí už jen úspěch na US Open.

Na Australian Open titul ve čtyřhře z Češek naposledy získala Lucie Šafářová, v roce 2017 s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou. Český pár vyhrál soutěž jen jednou: Jana Novotná s Helenou Sukovou to dokázaly před 32 lety.