Lidé ve 20 zemích včetně Česka sledovali benefiční koncert pro Ukrajinu

Lidé ve 20 zemích světa mohli sledovat benefiční koncert na podporu Ukrajiny, na němž vystoupili například hudebníci Fatboy Slim, Craig David, kapely Nothing But Thieves, Imagine Dragons, ukrajinské zpěvačky Ruslana a Džamala nebo český zpěvák Tomáš Klus. V rámci koncertu, který byl k vidění i na Staroměstském náměstí v Praze a na programu ČT2, zaznělo i poselství ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

Benefiční akci nazvanou Save Ukraine - #StopWar (Zachraňme Ukrajinu - #KonecVálce) natočila polská televize TVP a formou telemostu ji z Varšavy vysílala v mnoha zemích Evropy. Na velkoplošných obrazovkách ji sledovaly tisíce lidí například u Braniborské brány v Berlíně, na londýnském Trafalgarském náměstí nebo u milánského dómu.

Na Staroměstském náměstí v Praze shlédly benefiční koncert stovky lidí. Podporu Ukrajině vyjádřili na pódiu šéfka českého úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová, spisovatelka Tereza Boučková či podnikatel a spolumajitel firmy Jablotron Dalibor Dědek, který stojí za občanskou iniciativou We must act. Vystoupil rovněž ukrajinský velvyslanec v ČR Jevhen Perebyjnis.