Na hory se vrátilo zimní počasí. Tisíce lidí vyrazily lyžovat

Do lyžařských středisek o víkendu vyrazily tisíce lidí. Díky sněžení řada skiareálů v Česku hlásí, že má na svazích půl metru sněhu, případně i více. Provoz některých areálů hlavně v sobotu komplikoval ale silný vítr, některé lanovky byly mimo provoz. I když se vrátilo zimní počasí, které zlepšilo na horách lyžařské podmínky, například v Královehradeckém a Pardubickém kraji byla návštěvnost jen průměrná, vyplynulo ze sdělení zástupců areálů. V největším krkonošském středisku ve Špindlerově Mlýně o víkendu lyžovalo 7000 lidí.

Dnes začala v Královéhradeckém kraji také zimní olympiáda dětí a mládeže, jejímž centrem bude Špindlerův Mlýn. Akce potrvá do 26. ledna. Závody ve Špindlerově Mlýně se budou konat od 23. ledna hlavně v areálu Mísečky, kde návštěvníci budou muset počítat s částečným omezením. V Krkonoších platí také druhý stupeň lavinového nebezpečí z pětidílné stupnice.

První letošní přírodní sníh přilákal do Jizerských hor tisíce lidí. Provozovatelé intenzivně vyrábějí technický sníh. Do stop znovu vyrazili běžkaři. Rolby vyjely na Jizerskou magistrálu. V pondělí se pak otevře skiareál Rokytnice nad Jizerou.