Pokračující srážky opět rozvodnily řeky, někde dál stav ohrožení

Pokračující srážky v Česku dál zvedaly hladiny řek v některých regionech. Pro Chrudimsko, Pardubicko a Frýdlantsko meteorologové vydali i upozornění před extrémních stupněm nebezpečí záplav, řeky tam na několik místech stejně jako v sobotu vystoupaly na třetí, nejvyšší povodňový stupeň. Voda zatopila louky, zahrady, silnice nebo garáže. Dál má pršet na východě republiky, kde jsou řeky na řadě stanic už dnes na prvním nebo druhém povodňovém stupni.
Podle meteorologů má v oblasti vydatně pršet do pondělního poledne a zejména menší toky v Beskydech a Jeseníkách by mohly dosáhnout až na stav ohrožení. Moravskoslezský kraj přitom silný déšť a rozvodněné řeky sužují několik dní.

V Čechách záplavy postihly zejména Liberecký a Pardubický kraj. Nadále tam prší, i když ne tak intenzivně jako v sobotu a stav ohrožení platí na Smědé na Frýdlantsku. Řasnice ve Frýdlantu během dne klesla na druhý stupeň. Nejhorší je situace v oblasti Višňové, kde voda zaplavila louky a pod vodou jsou i některé komunikace.