Odbory: V ČR bují zaměstnávání pracovníků přes agentury

V Česku v poslední době výrazně roste počet pracovníků zaměstnaných prostřednictvím pracovních agentur, což podle odborářů znamená nebezpečí pro ekonomiku. Z agenturních zaměstnanců se v mnoha případech stávají nevolníci bez pracovních práv, kteří dumpingovými cenami práce ohrožují i řádné pracovníky. ČTK to řekl předseda Odborového svazu Kovo Josef Středula. Pracovní agentury však tato obvinění odmítají. V ČR pracují desítky tisíc agenturních zaměstnanců, většinou méně kvalifikovaných. Agenturní pracovníci jsou podle Středuly zneužíváni kvůli jejich svízelné sociální situaci. Jsou prý také postihováni za to, že poukazují na nepravosti, které se jim dějí. "Dochází rovněž k obcházení zákonů, včetně nedodržování zákonných ustanovení, týkajících se agentur práce," uvedl Středula. Z tohoto vývoje plyne snižování životní úrovně kmenových zaměstnanců, dodal.

"Případy porušování práv zaměstnanců jsou známy, ale není to privilegium agenturních zaměstnanců. Dochází k tomu stejnou měrou i u běžných zaměstnanců," reagovala vedoucí týmu takzvaných pracovních ombudsmanů Gabriela Rathouzská. "V žádném případě nelze říci, že agenturní zaměstnanci jsou zneužíváni jako nevolníci bez pracovních práv. Je to vždy otázka morálky a profesionality zaměstnavatele," doplnila Petra Rosselová z pracovní agentury Trenkwalder Kappa People. Podnikatelé nárůst počtu pracovníků zaměstnávaných přes agentury naopak vnímají jako pozitivní prvek, který může souviset s tím, že se firmy specializují a v rámci úspor nákladů si některé činnosti zajišťují tzv. outsourcingem. Přes agentury si objednávají nárazové práce nebo takové, kde nemohou dané pracovníky vytížit na "plný" pracovní úvazek, vysvětlila mluvčí Svazu průmyslu a dopravy Blanka Růžičková. Zprostředkovatelskou činnost agentur lze podle ní chápat jako pružný přístup k využití možností trhu práce.

S názorem odborářů nesouhlasí ani analytici. "Je to totální nepochopení fungování trhu práce. Nemůžeme donekonečna stůj co stůj chránit každé pracovní místo, žijeme již v jedenadvacátém století," řekl ČTK analytik Raiffeisenbank Aleš Michl. Krátkodobé úvazky přes agenturu jsou podle něj jednou z cest, jak dále snížit nezaměstnanost. Firma tak prý může operativně najmout anebo propustit zaměstnance podle odbytu a zakázek.