ODS varovala před sbližováním s komunisty, odstartovala kampaň

ODS v sobotu na kongresu v Brně symbolicky odstartovala volební kampaň, která jí má přivést znovu k vládní moci. Voličům se chce představit jako strana, která zamezí rostoucímu vlivu komunistů a zastaví dosavadní styl vládnutí ČSSD v čele s premiérem Jiřím Paroubkem, jejž považuje za vulgární, arogantní a korupční. Během sedmi měsíců zbývajících do voleb hodlá také přesvědčit občany, že její reformy prospějí všem, nejen bohatým a úspěšným. Kampaň povede pod heslem "Společně k vítězství pro lepší život", volebním symbolem bude modrá turistická značka, kterou v propagaci doplní ještě oranžová barva.

Politici ODS ve svých projevech burcovali stranické kolegy i sami sebe, aby se nenechali znervóznit razantním Paroubkovým stylem a společně dovedli nejsilnější opoziční stranu k přesvědčivému volebnímu vítězství. Delegáty hned v úvodu pozdravil prezident a čestný předseda ODS Václav Klaus, který svou mateřskou stranu vyzval k jednotě, slušnému chování v předvolebním čase i odpovědnosti za vývoj ve státě. Apeloval na to, aby občanští demokraté mezi sebou nešířili nedůvěru a "umělou řevnivost" mezi kraji a pražským vedením. Předseda strany Mirek Topolánek prohlásil, že občanští demokraté se musejí stát hrází před nástupem komunismu a nositelem myšlenek svobody. Vyzval občanské demokraty a všechny demokratické síly k založení nekomunistické aliance. Důrazně odmítl možnost vzniku velké koalice s ČSSD. Za protivníky ODS nebere levici, ale koalici KSČM a "oportunistických, demagogických a zkorumpovaných technologů moci". Kriticky se obrátil i do vlastních řad a varoval před kariérismem. Kongres považuje Topolánek za startovní výstřel boje o budoucí vládu. "Žádám: Pojďme a vyhrajme ty volby," uzavřel.

Kromě nové předvolební grafiky v sobotu ODS představila i spoty, v nichž využívá filmovou postavu Indianu Jonese. Volební úspěch popřál Topolánkově straně i slovenský premiér Mikuláš Dzurinda. Přeje si, aby také Česko zahájilo potřebné reformy, které na Slovensku prosazuje jeho pravicová vláda. ODS s Dzurindovými křesťanskými demokraty úzce spolupracuje již delší dobu, pomohou si i v začínající kampani.