Pražskému letišti dál chybí desítky pracovníků, mohou být průtahy při kontrolách

Pražskému letišti i přes náborovou kampaň, kterou spustilo na začátku roku, stále schází několik desítek zaměstnanců. To může během nadcházejících dvou týdnů, kdy se očekává další zintenzivnění leteckého provozu, vést k průtahům při bezpečnostních kontrolách na letišti. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí Letiště Praha Klára Divíšková.

Problémy s nedostatkem zaměstnanců řeší i řada evropských letišť, kvůli čemuž na některých místech dopravci nabírají zpoždění případně i ruší spoje. V současnosti je podle Divíškové situace na Letišti Václava Havla Praha bezproblémová a žádné delší fronty se při kontrolách netvoří. "Nicméně čekáme velmi silné období, které nastane od příštího týdne a první týden o prázdninách, kdy se může projevit nedostatek zaměstnanců hlavně bezpečnostní kontroly," upozornila.

Pražské letiště na začátku roku spustilo náborovou kampaň, v níž hledalo 200 zaměstnanců. Letiště potřebuje doplnit personál po propouštění během pandemie, kdy kvůli omezenému provozu letiště opustilo kolem 600 zaměstnanců. Letiště už v minulých dnech upozornilo cestující, že je vhodné být na letišti už alespoň dvě a půl hodiny před odletem.