Prokop se na Rallye Dakar posunul na 9. místo, polepšil si i Michek

Automobilový jezdec Martin Prokop zajel v 8. etapě Rallye Dakar sedmnáctý čas a posunul se na deváté místo průběžného pořadí. Stejného dílčího výsledku dnes dosáhl i motocyklový závodník Martin Michek, jenž si polepšil na 21. pozici celkově. Je opět nejlepším Čechem v kategorii místo Jana Brabce, který figuruje dvě příčky za ním.

Prokop ztratil na 395 kilometrech rychlostní zkoušky necelých dvacet minut na nejrychlejšího Švéda Mattiase Ekströma, který při svém druhém startu na Dakaru poprvé vyhrál etapu. V čele je nadále Násir Attíja z Kataru, druhý Francouz Sébastien Loeb ale dokázal jeho náskok snížit o sedm minut.

Mezi čtyřkolkami obsadil Zdeněk Tůma šesté místo a posune se na pátou pozici průběžného pořadí. Po pondělku třetí Alexandr Maximov z Ruska totiž dnes neodstartoval.

Aleš Loprais obsadil v 8. etapě Rallye Dakar šesté místo a v kategorii kamionů je nadále čtvrtý. Martin Macík byl dnes sedmý a celkově je devátý.