Skikrosař Čech získal na univerziádě druhé české zlato

Lyžař Jiří Čech vyhrál na zimní univerziádě v Almaty skikros a v předposlední den soutěží získal pro českou výpravu druhou zlatou medaili. Svůj druhý bronz v Kazachstánu vybojoval snowboardista Michal Mikyska v disciplíně Big Air. Nejlepší český skikrosař Čech našel v Almaty přemožitele pouze v pondělní kvalifikaci, v níž obsadil sedmé místo. Nyní ale třiadvacetiletý student pražského ČVUT vyhrál všechny čtyři vyřazovací jízdy a ve finále za sebou nechal Rusa Kirilla Měrenkova, jenž byl do té doby stoprocentně úspěšný včetně kvalifikace. O dosud jediné české zlato v Almaty se postarali v neděli alpští lyžaři v paralelním závodu družstev.

Snowboardista Mikyska zopakoval v Big Airu třetí místo z nedělního slopestylu. Devátý muž z této disciplíny na MS 2013 se kvalifikoval mezi finálovou dvanáctku jako druhý a nejlepší výkon předvedl hned v prvním finálovém pokusu, za který dostal od rozhodčích 87,75 bodu. Stejně jako ve slopestylu vyhrál Rus Michail Matvejev, druhý skončil Australan Joss McAlpin.