Sport

Dvojnásobná mistryně světa Zuzana Hejnová na poslední chvíli změnila plány a na mistrovství Evropy atletických družstev poběží svou hlavní disciplínu 400 metrů překážek. Chce tím pomoci českému týmu, který bude v Bydhošti bojovat o záchranu v superlize. Tam se kvůli změně formátu udrží jen sedm z 12 reprezentačních výběrů.

Světová trojka Karolína Plíšková postoupila na tenisovém turnaji v Torontu do 3. kola. V prvním utkání od osmifinálového vyřazení ve Wimbledonu porazila Američanku Alison Riskeovou 6:4, 6:7, 6:2 a vzájemnou bilanci vylepšila na 7:1. Její další soupeřkou bude turnajová šestnáctka Anett Kontaveitová z Estonska.

Fotbalisté Sparty si jako první český tým v samostatné historii vyzkoušejí, jaké je to hrát domácí zápas v evropských pohárech před prázdným hledištěm. Pražané budou mít ve čtvrtečním úvodním duelu 3. předkola Evropské ligy proti Trabzonsporu kvůli trestu z minulé sezony uzavřený stadion, věří však, že se s nevýhodou vyrovnají.

Česká hokejová osmnáctka prohrála v závěrečném utkání v základní skupině A na Hlinka Gretzky Cupu v Břeclavi se suverénní Kanadou 1:7. Tým trenéra Karla Berana v pátek bude hrát o konečnou pátou pozici se Spojenými státy americkými.