Kajakář Jiří Prskavec se stal v Brazílii slalomářským mistrem světa v kategorii do 23 let. Dvojnásobný seniorský evropský šampion potvrdil ve Foz do Iguacu roli favorita a ve finále zvítězil po čisté jízdě o tři a půl sekundy před Španělem Davidem Llorentem. Titul pak Prskavec získal také s hlídkou, jejímiž dalšími členy byli Ondřej Cvikl a Petr Binčík. V závodě juniorských kanoistů skončil Václav Chaloupka třetí a byl i členem bronzového týmu. Stříbrné medaile vybojovala družstva kanoistek v obou kategoriích, bronz přidali kanoisté do 23 let. Vodní slalomáři přitom nemohli na MS v Brazílii trénovat. Do turbíny umělého kanálu vlezl třímetrový krokodýl a způsobil poruchu, kvůli níž několik dní netekla divoká voda.

Volejbalisté Dukly Liberec získali po 12 letech extraligový titul. Finálovou sérii s obhájci prvenství z Českých Budějovic vyhráli svěřenci trenéra Michala Nekoly 4:1 na zápasy, v posledním utkání doma zvítězili 3:0. Mistrem české ligy je Dukla potřetí, celkově triumfovala už posedmnácté. "Momentálně jsem strašně šťastný, protože to je můj první titul v roli trenéra a v takovéhle elektrizující atmosféře je to fantastický zážitek," řekl Nekola.

Házenkářky Baníku Most obhájily Český pohár, získaly ho podruhé v historii. Úřadující mistryně porazily ve finále v domácím prostředí pražskou Slavii vysoko 30:19. Oba týmy teď čeká semifinále ligového play off, v němž Slavia nastoupí proti Porubě a Most proti Olomouci.

Hokejisté Ruska podlehli v závěrečném utkání série Euro Hockey Tour doma v Mytišči Švédsku 2:3 v prodloužení a skončili poslední o dva body za třetí Českou republikou. Švédové už měli v pátek jistý triumf v EHT a po vítězství skončili na první pozici o pět bodů před druhým Finskem. V čase 61:26 rozhodl Marcus Sörensen.

Český tenista Jiří Veselý titul na antukovém turnaji v Bukurešti nezískal. Ve finále podlehl 6:7 a 6:7 Španělovi Guillermu Garcíovi. V tie-breaku druhého setu odvrátil jednadvacetiletý daviscupový reprezentant pět mečbolů a prohrál ho 11:13.

Cyklista Roman Kreuziger obsadil po aktivním výkonu páté místo ve slavné belgické klasice Lutych-Bastogne-Lutych. Sobotní pětatřicáté narozeniny oslavil po 253 km třetím vítězstvím v tomto závodě Španěl Alejandro Valverde.

Martin Prokop obsadil v Argentinské rallye čtvrté místo, kterým vyrovnal vlastní české maximum v mistrovství světa. Stejně dopadl v jihoamerické soutěži před třemi roky. První vítězství v kariéře vybojoval Brit Kris Meeke.