Sport

Na mistrovství světa do Moskvy pojede 28 českých atletů. Chybí mezi nimi dva limitáři - desetibojař Adam Sebastian Helcelet si přivodil v týdnu vážné zranění kotníku a mílařka Tereza Čapková má poraněné lýtko. Nominaci na svém dnešním zasedání schválilo předsednictvo Českého atletického svazu (ČAS). Jedná se o nejpočetnější výpravu do roku 1999, kdy byl na světový šampionát do Sevilly nominován stejný počet reprezentantů. Na poslední MS před dvěma lety v Tegu odjelo 21 atletů, při předchozích dvou ročnících v Berlíně 2009 a Ósace 2007 jich bylo na startu 22.

Znakařka Simona Baumrtová i prsařka Petra Chocová potvrdily, že mají na mistrovství světa v plavání v Barceloně dobrou formu. Obě postoupily do semifinále závodů na stometrové trati, Baumrtová byla v rozplavbách dokonce šestá.

Do pražské Velké Chuchle se v neděli po devíti měsících vrátily klusácké dostihy a hlavní závod večera ovládl loňský vítěz Derby Bob Harley v sulce se svým majitelem Zdeňkem Škobisem. Kvůli vedru začal mítink na opravené dráze po nedávných povodních až v 17 hodin s ohledem na zdraví zvířat i jezdců.

Golfistka Klára Spilková dosáhla děleným šestým místem na turnaji v britském Denhamu svého nejlepšího výsledku na okruhu Ladies European Tour. Na začátku finálového kola dokonce chvilku vedla, ale na závěrečné devítce chybovala a o pět míst klesla. Ladies European Masters vyhrála zkušená Australanka Karrie Webbová, vítězka sedmi majorů.

Český hokejista Tomáš Plíhal se ve finské lize stěhuje z Kärpätu Oulu do Tappary Tampere. Třicetiletý útočník bude oblékat v SM-Liize dres už třetího týmu, protože v letech 2009 až 2012 působil také v TPS Turku. S Tapparou uzavřel Plíhal podle oficiálních stránek klubu roční smlouvu.

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 se v dohrávce 2. kola první ligy na hřišti Zbrojovky Brno pokusí napravit dojem z úvodního kola, ve kterém prohráli 0:5 v Plzni. Ligový nováček chce zabojovat, aby si zvedl sebevědomí před dalším kolem, v němž se představí poprvé před vlastními fanoušky v Ďolíčku.