Sport

Bez dlouhodobě zraněného Rafaela Nadala přijedou obhájci titulu Španělé do Prahy k finále Davisova poháru proti českým tenistům. Kapitán Alex Corretja nominoval Davida Ferrera, Nicoláse Almagra a deblisty Marcela Granollerse a Marka Lópeze. Jubilejní sté finále Davisova poháru se uskuteční v pražské 02 aréně od 16. do 18. listopadu.

Tenista Tomáš Berdych prohrál své zahajovací utkání na Turnaji mistrů. Loňský semifinalista vrcholu sezony podlehl v Londýně domácímu favoritovi Andymu Murraymu po setech 6:3, 3:6 a 4:6.

Dvojnásobný olympijský vítěz v rychlostní kanoistice Martin Doktor se stal sportovním ředitelem Českého olympijského výboru (ČOV). Na olympijských hrách bude šéfem českých misí. V této roli vystřídá Františka Dvořáka, jenž řídil mise od zimních her v Naganu v roce 1998. "Martin je úspěšný sportovec i trenér, má vysokoškolské vzdělání v oboru. Nedovedu si představit nikoho s lepšími předpoklady," uvedl nový předseda ČOV Jiří Kejval.

Disciplinární komise FAČR podala trestní oznámení na neznámého pachatele v souvislosti s údajnou novou korupční kauzou v první fotbalové lize. Předseda komise Jiří Golda naznačil, že v minulém ročníku nejvyšší soutěže mohl být jeden ze zápasů ovlivněn úplatkem. Další informace na tiskové konferenci Golda nesdělil na přání policie, která případ také vyšetřuje. Potvrdil, že FAČR na nekalé praktiky v pátek upozornil bývalý prvoligový rozhodčí Tomáš Adámek.