Sport: Mistryní republiky v cyklokrosu se stala Zemanová

Mistryní republiky v cyklokrosu se stala na trati v Kolíně poprvé v kariéře Kristýna Zemanová. Ukončila tak sérii pěti triumfů zkušené reprezentantky Pavly Havlíkové. Celkem osminásobná vítězka šampionátu, která se pozvolna loučí s velkými závody, skončila pátá. Stříbro získala Tereza Vaníčková, bronz Nikola Bajgerová.

--------------------

Michael Boroš vybojoval pátý titul na mistrovství republiky v cyklokrosu. V Kolíně obhájil loňský triumf, předtím kraloval v letech 2017 až 2019. V závěrečném spurtu porazil hlavní favorit závodu a nejlepší domácí cyklokrosař posledních sezon Jakuba Ťoupalíka, třetí byl Ťoupalíkův starší bratr Adam.

-------------------

Česká smíšená štafeta Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář, Markéta Davidová a Jessica Jislová byla devátá při biatlonovém Světovém poháru v Oberhofu. Polepšila si díky tomu v obou kategoriích v olympijské kvalifikaci, kde drží po pěti místech pro hry v Pekingu, a zaznamenala nejlepší výsledek od bronzu na mistrovství světa 2020. Jasně vyhrálo Norsko.

--------------------

Biatlonisté Adam Václavík a Eva Puskarčíková skončili dvanáctí v závodě smíšených dvojic při biatlonovém Světovém poháru v Oberhofu. Vyhráli Rusové Babikov a Rezcovová.