Tenistka Muchová grandslamový titul nezískala, vyhrála favoritka Šwiateková

Tenistka Karolína Muchová na Roland Garros první grandslamový titul nezískala. Ve finále prohrála šestadvacetiletá rodačka z Olomouce s polskou favoritkou Igou Šwiatekovou 2:6, 7:5, 4:6.  Nenavázala tak na předloňský triumf Barbory Krejčíkové a vítězství Hany Mandlíkové z roku 1981.

Finálové drama trvalo téměř tři hodiny a česká tenistka se na svém prvním finále na grandslamu velmi rvala o triumf, o překvapení se ale nakonec nepostarala. V rozhodujícím setu měla dvakrát výhodu brejku, obrat ale nedokonala.

Díky nejlepšímu grandslamovému výsledku v kariéře se Muchová posune ze 43. místa světového žebříčku na 16. pozici, která je jejím novým maximem. Za účast ve finále inkasuje 1,15 milionu eur (27,1 milionu korun). Šwiateková, která ovládla turnaj podruhé za sebou a potřetí celkově, obdrží dvojnásobnou prémii. Polka vyhrála i čtvrté finále na turnajích "velké čtyřky", poprvé v něm ztratila set.

Svěřenkyně trenéra Emila Miškeho prohrála ve finále Roland Garros stejně jako Markéta Vondroušová před čtyřmi lety nebo Lucie Šafářová v roce 2015.