V rekordní nominaci na zimní olympijské hry v Pekingu je zatím 113 sportovců

V rekordním počtu se vydají čeští sportovci na zimní olympijské hry v Pekingu. Nominační plénum Českého olympijského výboru (ČOV) dnes schválilo 113 jmen a tento počet se může ještě zvýšit. Už nyní je jisté, že se zimní olympiády poprvé zúčastní více než stovka českých reprezentantů. Dosavadním maximem bylo 95 sportovců v Pchjongčchangu v roce 2018.

Poprvé se na hrách přestaví hokejistky, skokanky na lyžích a tým v curlingu. U některých sportů je možno plnit limity až do neděle 16. ledna a poté se budou místa ještě přerozdělovat. Slavnostní zahájen her se uskuteční 4. února, již předtím začnou turnaje smíšených dvojic v curlingu a hokejistek.

Hlavní medailovou adeptkou bude dvojnásobná vítězka z Pchjongčchangu Ester Ledecká. Znovu je největší favoritkou v paralelním obřím slalomu na snowboardu, bude obhajovat senzační zlato v superobřím slalomu na lyžích a šanci má také ve sjezdu. Na stupně vítězů by měla útočit šestinásobná olympijská medailistka rychlobruslařka Martina Sáblíková a šance se dávají biatlonistce Markétě Davidové. Nejistý je po zlomenině kotníků start snowboardcrossařky Evy Samkové.