Zájem o brigády je letos malý, mzdy přitom budou i o desetinu vyšší

Zájem uchazečů o brigády je letos malý, přestože firmy jsou ochotny platit i o desetinu více než v předchozích letech. Navzdory zdražování a přílivu Ukrajinců překoná v létě jejich nabídka poptávku. Přivýdělek formou letní brigády hledají letos zejména studenti, nejvíce je lákají administrativní pozice. Vyplývá to z ankety ČTK mezi personálními agenturami.

"Po brigádnících a sezonních pracovnících je největší poptávka ve výrobě, ve skladech a v Praze i v kurýrních službách a fast foodech, zájem ze strany uchazečů je však nejčastěji o práci v kanceláři. Nejlákavější jsou zejména administrativní pozice bez angličtiny či práce na recepci. Požadavky firem a zájem brigádníků se tak dlouhodobě míjí," uvedla marketingová ředitelka Grafton Recruitment Jitka Součková.

"Typickým brigádníkem již není student, ale běžný člověk, který střídáním sezónních prací vnáší do života větší pestrost a také si tak může vydělat více peněz než například při plném úvazku v průmyslu," doplnil šéf marketingu ManpowerGroup Jiří Halbrštát. Mzdy brigádníků letos vzrostly. V Praze a Středočeském kraji jsou od 150 do 200 Kč, v ostatních regionech o něco nižší.