Ze sportu:

Skifař Ondřej Synek ovládl třetí díl Světového poháru ve veslování v Lucernu a připsal si druhý triumf v letošním seriálu. Společně s úřadujícím mistrem světa se na stupně vítězů prosadila i skifařka Miroslava Knapková, která dojela třetí.

Český biker Jaroslav Kulhavý vyhrál v americkém Windhamu druhý závod Světového poháru za sebou. Úřadující vicemistr světa navázal na týden staré vítězství z kanadského Mont Sainte Anne a pojistil si průběžné vedení v seriálu, který pokračuje v polovině srpna v Novém Městě na Moravě.

Český akrobatický lyžař Roman Dobřanský vybojoval bronz na letním mistrovství Evropy v akrobatických skocích do vody. Devatenáctiletý Dobřanský skončil třetí už v kvalifikaci, cestou do finále vyřadil dva soupeře a nestačil až v takzvaném superfinále na dvojici Ukrajinců. Tituly na Freestyle Czech Open v Acrobat Parku olympijského vítěze Aleše Valenty ve Štítech získali v sobotu večer pod umělým osvětlením Ukrajinci Alexander Abramenko a Olga Volkovová.

České volejbalistky porazily v Evropské lize v Samokovu za 103 minut domácí Bulharsko 3:1. Kolo před koncem základní části soutěže se díky tříbodovému zisku dostaly na první místo tabulky skupiny B. Odvetný zápas týmů, které už mají jistý postup do Final Four, je na programu v sobotu opět v Samokovu.

Basketbalistky USK Praha se ve skupině Evropské ligy utkají s Jekatěrinburgem s Hanou Horákovou, Valencií s Janou Veselou, Bourges, Galatasarayem, Kaunasem, Gdyní a Györem. Losování soutěže v Mnichově určilo soupeře také pro Frisco Brno, které narazí na Spartak Moskva, Taranto, Madrid, Wislu Krakov, Košice, Gospič a Montpellier.

První jízdu v osmém dílu mistrovství světa superbiků na Masarykově okruhu v Brně vyhrál Ital Marco Melandri před svým krajanem Maxem Biaggim. Třetí skončil vedoucí jezdec seriálu Španěl Carlos Checa. Český závodník Jakub Smrž, který zajel v kvalifikaci pátý nejrychlejší čas, se postupně propadal. Po třetině závodu se před něj dostal Ayrton Badovini a v závěrečných okruzích se Čech ocitl až na jedenáctém místě. V závěru už Smrž raději z konce skupiny po předcházejících čtyřech nedokončených závodech vylepšení své pozice neriskoval.