Ze sportu:

Český tenista Lukáš Dlouhý společně s Indem Leanderem Paesem vyhráli na French Open čtyřhru. V nedělním finále třetí nasazená dvojice porazila Wesleyho Moodieho s Dickem Normanem 3:6, 6:3 a 6:2.

Dvojnásobná olympijská vítězka Štěpánka Hilgertová se stane první českou členkou Síně slávy vodního slalomu. Oznámili to představitelé organizace, která vznikla v roce 2005 ve Spojených státech amerických. Jednačtyřicetiletá a stále aktivní Hilgertová je nejúspěšnější českou slalomářkou historie. Startovala na pěti olympijských hrách, přičemž v Atlantě 1996 a v Sydney o čtyři roky později získala zlaté medaile. Ve sbírce má také dva tituly mistryně světa, jeden mistryně Evropy a dvakrát vyhrála hodnocení Světového poháru.

Český judista Pavel Petřikov vyhrál v Bukurešti podruhé v kariéře turnaj Světového poháru. V nejnižší váhové kategorii do 60 kilogramů porazil všech pět soupeřů včetně Anatolije Laskuty z Ukrajiny ve finále. Dvaadvacetiletý Petřikov se poprvé celkového vítězství na turnaji této kategorie dočkal před třemi lety v Rotterdamu. Na medailových příčkách se umístil také v Lisabonu 2006 (bronz), Bukurešti 2007 (stříbro) a Tbilisi 2008 (stříbro). Z český judistů se z triumfu na turnaji SP radoval naposledy loni ve Vídni Jaromír Ježek.

Český tenista Jan Hájek zvítězil ve finále tenisového challengeru v Prostějově s dotací 127.500 eur nad Belgičanem Stevem Darcisem 6:2, 1:6 a 6:4. Pětadvacetiletý Hájek vyhrál turnaj v Prostějově podruhé po tříleté přestávce, letos je ale jeho úspěch překvapením, neboť do hlavního turnaje postoupil z kvalifikace. V dosavadní šestnáctileté historii se kromě Hájka podařilo v tomto turnaji dvakrát zvítězit ještě českým tenistům Radku Štěpánkovi, Bohdanu Ulihrachovi a Richardu Frombergovi ze Švédska.

Jan Hruška vyhrál devátý ročník Jizerské padesátky na horských kolech. Soupeřům unikl v kopcích, do cíle šedesátikilometrového závodu dojel s náskokem jedné minuty a získal prémii 10.000 korun pro vítěze. Na start se postavili i elitní cyklokrosaři Martin Bína a Radomír Šimůnek nebo běžci na lyžích Martin Koukal a Stanislav Řezáč. Nakonec však druhé místo ve finiši vybojoval Robert Novotný právě před Bínou. Mezi ženami byla nejrychlejší Pavlína Černá před Michaelou Procházkovou a běžkyní na lyžích Zuzanou Kocumovou. Ta se díky součtu časů z lyžařského a cyklistického závodu stala Královnou Jizerských hor. Mezi muži toto ocenění připadlo Řezáčovi.