Ze sportu:

Výjimečná reprezentační jedenáctka se představí v pátek v podvečer na jabloneckém trávníku v přípravném fotbalovém utkání proti Maltě. Podle všeho se stejný tým, který tvoří z velké části úplní nováčci, již nikdy nesejde. A není ani vyloučeno, že mužstvo v budoucnu nepovede ani současný trenér František Straka, který bude čekat, zda ho ve funkci potvrdí na počátku léta i nové svazové vedení.

Druhým oficiálním kandidátem na předsedu Českomoravského fotbalového svazu po Luďku Vinšovi se stal teplický ředitel František Hrdlička. ČTK to potvrdil mluvčí svazu Václav Tichý, podle kterého zatím další uchazeče ČMFS neeviduje. Očekává se však, že v pátek oznámí kandidaturu největší favorit na zvolení Ivan Hašek. Uzávěrka na podání kandidátek na předsedu i další funkce ve výkonném výboru je v pátek 5. června o půlnoci.

Tenista Lukáš Dlouhý si podruhé v kariéře zahraje o titul ve čtyřhře na French Open. Společně se svým partnerem Leanderem Paesem z Indie porazili v semifinále nejvýše nasazený kanadsko-srbský pár Daniel Nestor, Nenad Zimonjič dvakrát 7:6. V sobotním finále se střetnou s Jihoameričanem Wesleyem Moodiem a osmatřicetiletým Belgičanem Dickem Normanem.

Čeští tenisté Tomáš Berdych a Jan Hájek postoupili v Prostějově do semifinále challengeru UniCredit Czech Open s dotací 127.500 eur. Berdych za 80 minut zdolal Slováka Martina Kližana 6:3 a 7:6, Hájek vyhrál nad nasazenou čtyřkou Ivanem Ljubičičem z Chorvatska nečekaně hladce dvakrát 6:3. V pátečním semifinále se Berdych střetne s Belgičanem Stevem Darcisem a Hájek s Italem Potitem Staracem.