Rychlobruslařka Zdráhalová vybojovala na ME stříbrnou medaili na trati 1500

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová vybojovala na mistrovství Evropy stříbrnou medaili v závodě na 1500 metrů a připsala si největší úspěch v kariéře. Z vítězství se radovala Norka Ragne Wiklundová, která byla v pátek nejrychlejší i na trati 3000 metrů.

"Je to hrozně zvláštní. Jsou to moje první stupně, první medaile a nevím, co k tomu říct," uvedla Zdráhalová v nahrávce pro média. "Do závodu jsem šla s tím, že to musím (dobře) rozjet, protože Ragne je hrozně dobrá soupeřka. Byla jsem ale ráda, že jsem s ní jela, protože vím, že spolu dokážeme jet. Nevěřila jsem ale v to, že bych mohla skončit druhá," přiznala.

Rychlobruslařka Martina Sáblíková obsadila na mistrovství Evropy v Tomaszówě Mazowieckém čtvrté místo v závodě na 3000 m. Na bronz ztratila osmatřicetiletá česká reprezentantka časem 4:08,071 více než dvě sekundy, zvítězila Norka Ragne Wiklundová. Nepodařilo se jí rozšířit sbírku 12 medailí z mistrovství Evropy ve víceboji. Trojnásobná olympijská šampionka Sáblíková se ve své rozlučkové sezoně představila na kontinentálním šampionátu po pěti letech.