Možnosti poslechu

INTERNET

Radio Prague International vyrábí v češtině obsah zejména s krajanskou tematikou, který je dostupný na https://cesky.radio.cz. Každodenní půlhodinové vysílání v českém jazyce bylo od 1.1.2019 zrušeno. Na cesky.radio.cz najdete v audioverzi souhrn týdne a magazín pro české školy v zahraničí. Zvukovou verzi vybraných rozhovorů a reportáží najdete pod jednotlivými články. 

Archiv pořadů k poslechu a ke stažení.

Živé vysílání v angličtině, němčině, ruštině, francouzštině a španělštině najdete na https://www.mujrozhlas.cz/zive/radio-prague-int

KRÁTKÉ VLNY

Vysílání Radio Prague International v anglickém a španělském jazyce je možné naladit v Severní Americe na frekvencích 9955; 9395; 7780 a 5010 kHz prostřednictvím Radio Miami International, vysílací schéma viz www.wrmi.net.

 SATELIT

Vysílání Radio Prague International ve všech jazycích je v Evropě přenášeno přes satelit Astra 3B, 23.5 stupňů východně, 12.3435 GHz, zvolte CRo Radio Praha, transponder 3233 s centrálním kmitočtem 12.3435 GHz a polarizací Horizontal v systému DVB-S2.
Program Radia Prague International je šířen v režimu free-to-air (FTA).

PODCAST

Radio Prague International nabízí specializované podcasty dostupné v mobilních aplikacích itunes, spotify, google podcast.

Jejich seznam najdete na https://portal.rozhlas.cz/podcasty/cizojazycne

VYSÍLÁNÍ V ČESKÉ REPUBLICE

V Praze můžete zpravodajství Radio Prague International v angličtině poslouchat na ČRo Plus na frekvenci VKV – 92,6 FM pondělí - pátek 22:33 a úterý - sobota 01:05 SEČ.

Francouzský magazín "Une semaine à Prague" zařazuje do svého vysílání Radio France International ve středu od 20:30 CET a reprízu v neděli od 18:10 CET na frekvenci 99.3 FM.

REBROADCASTING

Vysílání Radio Prague International přebírají následující rozhlasové stanice:

Ukrajina

  • Radio Žitomir (česky)

Srbsko

Chorvatsko

Rumunsko

Austrálie

Rusko

Gruzie

Španělsko

Rakousko

Německo

Argentina

Chile

Bolívie

  • Radio Laser Libertad (španělsky)

Venezuela

Ekvádor

Mexiko

USA, Karibská oblast