Babiš ohledně svého vyjádření k summitu NATO odkázal na pondělí
Premiér Andrej Babiš (ANO) ohledně svého vyjádření k dopisu prezidenta Petra Pavla o účasti na summitu Severoatlantické aliance (NATO) odkázal na pondělí. Ve videu zveřejněném na síti X v té souvislosti zmínil, že by se mělo debatovat spíš o nízké porodnosti v Česku. Pavel ve středu Babišovi napsal, že hodlá na červencovém summitu v Ankaře být v čele české delegace. Babiš v polovině března řekl, že by měl na summit jet on a ministr zahraničí Petr Macinka (Motoristé).
Za bezprecedentní a bizarní dnes rakouská agentura APA označila spor mezi prezidentem Petrem Pavlem a vládou premiéra Andreje Babiše ohledně toho, kdo bude Česko zastupovat na červencovém summitu NATO v Ankaře. APA napsala, že spor svými ostrými výroky vyostřuje ministr zahraničí Petr Macinka. APA připomíná, že Pavel se od nástupu do prezidentské funkce v roce 2023 účastnil všech summitů NATO a chce v této praxi pokračovat. "Co se týče zahraničních cest, je velmi aktivní - přinejmenším ve srovnání se svým předchůdcem Milošem Zemanem," poznamenala APA. Agentura připomíná, že Pavel a Babiš mají ještě tři měsíce čas, aby se nějak dohodli.