Vojtěch s prezidentem řešil financování zdravotnictví i protidrogovou agendu

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) prezidenta Petra Pavla seznámil s připravovanou legislativou ve zdravotnictví, která zavádí například povinné elektronické žádanky nebo vedení elektronické lékařské dokumentace. Řešili také financování zdravotnictví. Shodli se na tom, že valorizace platby za státní pojištěnce o 24 miliard korun je mimořádný krok, potřeba jsou ale systémové změny. Ministr to řekl novinářům po jednání na Hradě. Pavel se ho ptal i na přesun protidrogové agendy z úřadu vlády.

"Mluvili jsme o potřebě přizpůsobit zdravotní systém trendům, jako je velmi nízká porodnost a stárnutí populace," řekl ministr. Řešili podle něj také nedostatek zdravotního personálu, chybějící lékaře v některých regionech nebo výstavbu nové nemocnice v Praze. K té příslušný vládní zmocněnec Pavel Scholz ve středu uvedl, že o její podobě a kapacitách rozhodne studie, o lokalitě premiér a vláda.