Stovky lidí demonstrovaly na podporu veřejnoprávních médií
Zástupy lidí se dnes odpoledne po 16:00 vydaly na pochod na podporu veřejnoprávních médií, který organizovalo uskupení Milion chvilek. Od stanice metra Pražského povstání se vypravili k budově České televize (ČT). Podle odhadu zpravodajek ČTK se akce účastnilo několik tisíc lidí. Na shromáždění dohlížela policie. Akce reagovala na to, že vláda chce změnit způsob financování ČT a Českého rozhlasu (ČRo). Schválila návrh zákona, kterým ruší dosavadní systém poplatků a převádí financování ČT a ČRo na státní rozpočet. Podle pořadatelů se politici snaží média ovládnout.
Rozpočty obou institucí se podle plánu vládní koalice mají snížit asi o 15 procent, celkem o 1,4 miliardy korun. ČT a Českého rozhlasu (ČRo) uvedly, že kvůli úsporám by musely omezit výrobu pořadů a propustit 450 až 700 lidí ze 4250.
Někteří účastníci průvodu měli na sobě oblečení a doplňky s logem České televize, nesli vlajky ČR i EU a transparenty.