Studenti ČVUT představili lehké úsporné auto, budou s ním závodit v Polsku
S vozidlem, které váží asi 25 kilogramů, budou studenti z Fakulty dopravní Českého vysokého učení technického v Praze (ČVUT) soutěžit na mezinárodních závodech v úsporné jízdě Shell Eco-marathon Europe. Auto s díly vytisknutými na 3D tiskárně a karbonovým podvozkem tým Green Gliders v Praze představil novinářům. Závodu se zúčastní podruhé. Cílem je ujet co největší vzdálenost na jeden litr paliva či na jednu kilowatthodinu. Letos se závod koná od 24. do 28. června na Silesia Ringu v Polsku. Shell Eco-marathon je závod pro mladé konstruktéry, kteří navrhují a staví inovativní vozidla zaměřená na energetickou efektivitu. Nejlepší týmy dokážou ujet více než 2500 kilometrů na jeden litr paliva. Vysokoškoláci z týmu Green Gliders loni při premiérové účasti dosáhli vzdálenosti 171 kilometrů na jednu kilowatthodinu. Letos by chtěli zvládnout alespoň dvojnásobnou vzdálenost.