Policie obvinila muže, který jel se zbraněmi k učilišti, hrozí mu tři roky vězení
Kriminalisté obvinili pětapadesátiletého muže z nebezpečného vyhrožování poté, co se s několika zbraněmi vydal směrem k odbornému učilišti v Čelákovicích. Policii na jeho špatný psychický stav a přítomnost zbraně upozornila v úterý ráno blízká osoba. Do rozsáhlé pátrací akce se zapojilo přes šedesát policistů ze tří krajů i policejní vrtulník, přičemž preventivní bezpečnostní opatření byla rozšířena také na objekty ministerstev vnitra a školství. Podezřelého muže, který střídavě využíval dvě osobní auta, se podařilo zadržet odpoledne v pražských Strašnicích. Následně byl transportován do zdravotnického zařízení.
Při domovních prohlídkách a kontrole odstaveného vozu policisté objevili plynovou brokovnici, vzduchovku a tři nože. Podle mluvčí středočeské policie Barbory Schneeweissové sice obviněný vlastní zbrojní průkaz, nicméně na zajištěný arzenál se nákupní povolení nevztahuje. Všechny nalezené předměty nyní prozkoumají balističtí experti. Vyšetřovatelé nadále zjišťují přesný motiv mužova jednání. V případě odsouzení za trestný čin nebezpečného vyhrožování hrozí pachateli trest odnětí svobody až na tři roky. Školní areál v Čelákovicích, který policie během operace neprodyšně uzavřela, je již zcela bezpečný.