Policie obvinila osm lidí a firem za dovoz nelegálního odpadu z Německa

Policisté z Bruntálu v souvislosti s dovozem zhruba 600 tun nelegálního německého odpadu do Česka obvinili čtyři osoby a stejný počet firem. Podle policie šlo o organizovanou skupinu. Jejím členům hrozí až pětiletý pobyt ve vězení. ČTK to řekla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská, potvrdila informace serveru Seznam Zprávy. Odpad skončil například na nelegálních skládkách v Jiříkově na Bruntálsku či v Heršpicích u Brna. Odvést jej postupně nechaly na své náklady německé úřady. I tamní policie se kauzou zabývala. Soud kvůli nelegálnímu vyvezení stovek tun odpadu z Německa do Česka začne v bavorském Weidenu příští týden ve čtvrtek. Obžalobě čelí majitel firmy Roth International a jeden zaměstnanec dceřiné firmy v Česku.