Teploty na Šumavě dnes ráno klesly k minus 20 stupňům Celsia

Teploty na Šumavě dnes ráno klesly k minus 20 stupňům Celsia. Nejchladněji bylo na stanici Perla poblíž Kvildy na Prachaticku, kde naměřili minus 19,2 stupně Celsia. ČTK to řekl Tadeáš Gregor z českobudějovického pracoviště Českého hydrometeorologického ústavu.

Na další šumavské stanici Rokytská slať bylo dnes ráno minus 17,8 stupně Celsia. "V nižších polohách se pak teploty pohybovaly kolem minus deseti stupňů Celsia," uvedl Gregor. Dodal, že ve Vyšším Brodě na Českokrumlovsku však naměřili až minus 14 stupňů Celsia.