Ve všední dny jen pěšky, lanovky na Sněžku nepojedou

Lanovky v Krkonoších od pondělí nepojedou. Turisté se na hřebeny nejvyšších českých hor v příštím týdnu ve všední dny dostanou jen pěšky. O víkendech bude dál v provozu lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku. Opět by se lanovky v Krkonoších měly naplno rozjet se spuštěním letní sezony.

Dnes dopoledne bylo v Krkonoších oblačno, teplota na Sněžce se pohybovala kolem pěti stupňů Celsia. V Peci pod Sněžkou bylo asi 15 stupňů. Sníh ještě leží na hřebenových loukách, na severních a stinných místech. Podle Horské služby Krkonoše bylo dnes ráno u hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů asi 32 centimetrů mokrého sněhu.