Zdravotníci na závodech v Brně ošetřili 70 lidí

Zdravotnická záchranná služba druhý den závodů motocyklů na brněnském Masarykově okruhu dnes do 16:00 ošetřila 70 návštěvníků. Nejčastěji šlo o kolapsy, které pravděpodobně souvisely s horkem, či drobná zranění. Záchranáři o tom informovali na svém webu. Teploty na jihu Moravy i dnes překračovaly třicítky. V pátek záchranáři ošetřili 26 lidí.

Dva návštěvníci byli odvezeni do nemocnice. Také dnes bylo na Masarykově okruhu pět záchranářských a tři lékařské posádky. K dispozici byla i terénní sanitka. Ve štábním kontejneru přijímaly výzvy dvě operátorky a na poskytování přednemocniční neodkladné péče dohlíželi krizoví manažeři.

Velká cena se na Masarykův okruh vrátila po roce, potrvá do neděle. Loňský ročník navštívilo zhruba 220 tisíc lidí.