Abraham si dojel v Katalánsku pro životní výsledek, byl čtvrtý

Motocyklový jezdec Karel Abraham absolvoval na okruhu Catalunya u Barcelony životní závod a ve Velké ceně Katalánska obsadil ve třídě Moto2 čtvrté místo. O dvě příčky tak vylepšil svůj dosud nejlepší výsledek v mistrovství světa, jehož dosáhl v kategorii do 250 ccm dvakrát v závěru minulé sezony. Druhý český závodník Lukáš Pešek na body nedosáhl, když nezvládl předjížděcí manévr a stejně jako minulý víkend v Assenu závod nedokončil. Třetímu českému jezdci v mistrovství světa Jakubu Kornfeilovi tentokrát o jedno místo unikl bod do průběžného hodnocení, který získal v Assenu. Sedmnáctiletý rodák z Kyjova skončil v závodu kategorie do 125 ccm šestnáctý, nicméně za patnáctým měl odstup více než deset sekund.

Autor: Peter Gabaľ