Bambiriádu letos navštívilo rekordních téměř čtvrt milionu lidí

Letošní 9. ročník největší přehlídky činnosti dětských a mládežnických sdružení - Bambiriádu 2007 navštívilo rekordních téměř čtvrt milionu lidí. Konala se od čtvrtka do neděle ve 27 městech a návštěvníky neodradily ani rekordní teploty, které se vyšplhaly až ke 30 stupňům. Tradičně ji organizovala Česká rada dětí a mládeže (ČRDM). Motto letošního ročníku bylo: Každý jsme jiný, všichni rovnoprávní. Organizátoři ho převzali od evropské kampaně.

Bambiriádní menu tvořily "ochutnávky" toho, co jednotlivá mládežnická sdružení nabízejí vlastně po celý rok: tábornické dovednosti, hry, soutěže, netradiční sportovní disciplíny, lanové dráhy, vodácký výcvik nebo výtvarné dílny. Dramatičtější průběh zažili návštěvníci v Havířově, kde větrný vír v pátek zpustošil stanové městečko. I tam ale Bambiriáda pokračovala sobotním programem.

Součástí Bambiriády se jako v předchozích letech stalo předání Ceny ČRDM "Přístav". Vedení ČRDM ji uděluje představitelům veřejné správy a samosprávy za významnou podporu mimoškolní práce s mládeží. Letošními laureáty jsou vedoucí oddělení mládeže, tělovýchovy a sportu Krajského úřadu Jihočeského kraje Václav Průcha, starosta obce Červená Voda Miroslav Švestka, místostarosta Uherského Hradiště Květoslav Tichavský a hejtman Kraje Vysočina Miloš Vystrčil.