Benda: Opozice iniciovala mimořádné jednání PS

Pět opozičních stran požádalo předsedu Sněmovny Tomia Okamuru (SPD) o svolání mimořádné schůze. Mluvit chtějí ODS, TOP 09, STAN, lidovci a Piráti o bezpečnosti, ekonomice i veřejnoprávních médiích. Předseda frakce ODS Marek Benda po předání potřebných podpisů řekl novinářům, že předpokládá čtvrteční termín jednání. Rozhodnutí leží na předsedovi dolní komory, svolat schůzi musí mezi pátým a desátým dnem od podání návrhu. Podpisy opozice vybrala téměř od všech svých 92 poslanců.

Benda nečeká, že by vládní koalice schválila program schůze. Proto podle něj opozice vybrala hned čtyři témata, o nichž budou mluvit politici s přednostními právy, tedy hlavně předsedové stran, před hlasováním o programu jednání.