Botanická zahrada v Liberci měla loni nejvyšší návštěvnost za 17 let
Botanická zahrada v Liberci měla loni nejvyšší návštěvnost za posledních 17 let. Nejstarší veřejná zahrada v republice měla 86.033 návštěvníků, proti roku 2024 jich bylo o 9225 více. K nárůstu přispělo, že loni pořádala větší počet akcí k oslavě 130 let svého působení v areálu v Purkyňově ulici. Ředitel zahrady Václav Lenk ČTK řekl, že s návštěvností jsou spokojení. Podle dostupných údajů vyšší návštěvnost než loni měla zahrada naposledy v roce 2008, kdy si ji prohlédlo 95.000 lidí. "Máme velkou radost, že se daří botanickou zahradu prezentovat v dobrém světle a je pro návštěvníky atraktivní. Loňský rok byl pro naši zahradu rokem oslav a byl to pro nás závazek," řekl Lenk. Zahradě se daří v posledních letech návštěvnost každoročně zvyšovat a lidí chodí dokonce více než před koronavirovou pandemií. Přispívá k tomu, že pořádá více výstav, kulturních a vzdělávacích akcí než dříve. Nereálné tak není, že by se její návštěvnost mohla v příštích letech vrátit ke 100.000 lidí, což bylo pro ni obvyklé ještě před 20 lety.