Čeští fotbalisté odehrají proti Guatemale generálku před mistrovstvím světa
Čeští fotbalisté v noci ze čtvrtka na pátek středoevropského letního času odehrají v New Jersey proti Guatemale poslední přípravný zápas před mistrovstvím světa v Americe. Svěřenci trenéra Miroslava Koubka se proti exotickému soupeři pokusí navázat na nedělní domácí triumf nad Kosovem a vítězně se naladit na vstup do šampionátu. Kouč na rozdíl od víkendového duelu už plánuje nasadit opory a postavit základní sestavu, která se bude blížit té na mistrovství. Koubek v neděli po výhře 2:1 nad Kosovem zúžil kádr a s šestadvacetičlenným týmem odcestoval do dějiště šampionátu. V New Yorku si mužstvo v úterý poprvé zatrénovalo a ve čtvrtek ho čeká generálka. Po zápase už se přesune do Dallasu, kde bude mít základnu během mistrovství. Do turnaje vstoupí český celek o týden později soubojem s Koreou v Guadalajaře, dalšími soupeři ve skupině A budou Jihoafrická republika a domácí Mexiko. Koubek už bude ladit sestavu směrem k šampionátu.