Čeští fotbalisté v semifinále baráže porazili Iry po penaltách, o postup na MS si zahrají s Dány

České fotbalisty dělí jediná výhra od postupu na mistrovství světa po 20 letech. Národní tým v semifinále baráže otočil utkání s Iry z 0:2 a zvítězil 3:2 po penaltách. Rozhodující pokutový kop proměnil střídající Jan Kliment, ve čtvrté a páté sérii úspěšně zasáhl brankář Matěj Kovář. Ve finále baráže si v úterý český tým zahraje o postup na letní závěrečný turnaj v Americe rovněž doma proti Dánsku. Trenérovi Miroslavu Koubkovi vyšla premiéra v roli hlavního kouče české reprezentace. "Těžká bitva s výborným soupeřem. Věděli jsme, že to bude po soubojové složce, dynamice, tempu hry ohromně náročné. Pro nás bylo rozhodující, že jsme prokázali obrovskou morálku, mentalitu, že jsme se s tím dokázali srovnat. Je to syrové, zdaleka to není bez kazu. Museli jsme mít i trochu štěstí. Na druhou stranu jsme dostali podle mě laciné branky. První z penalty, na to se ještě musím podívat. U druhé branky jsme úplně neuhlídali standardku, na kterou jsme se připravovali. Potom bylo velmi složité dotahovat stav 0:2. Povedlo se to, mužstvo ukázalo touhu. Musím před hráči smeknout," řekl na tiskové konferenci Koubek. Čtyřiasedmdesátiletý trenér připustil, že zariskoval s ofenzivní základní sestavou, za chybu to ale nepovažoval. Na tiskové konferenci uvedl, že věří, že vydřený postup mužstvo posílí do úterního finále s Dánskem.