Fleretista Choupenitch vybojoval na Mallorce první triumf v SP
Fleretista Alexander Choupenitch vyhrál Světový pohár v Palmě de Mallorca. Ve finále porazil 15:10 bronzového medailistu z letošního mistrovství světa Gerga Szemese z Maďarska. Choupenitch ve Světovém poháru triumfoval poprvé, dosud byla jeho maximem dvě druhá místa, dvakrát byl také třetí. Jednatřicetiletý český reprezentant má na kontě také bronz z olympijských her v Tokiu v roce 2021.
"Jsem mega unavený, ale mega rád, že se to povedlo," řekl Choupenitch v rozhovoru pro facebookový profil českého svazu. "Pracoval jsem na tom strašně dlouho, aby to první místo konečně vyšlo," dodal. Choupenitch byl na Mallorce díky postavení v žebříčku nasazený přímo do hlavní soutěže.