Fotbalisté vyhráli v Lotyšsku 2:1 a s předstihem postoupili na ME

Čeští fotbalisté s předstihem postoupili na mistrovství Evropy 2016 ve Francii. Reprezentanti v osmém duelu kvalifikace vyhráli 2:1 v Lotyšsku a díky zaváhání Nizozemska v Turecku mají už dvě utkání před koncem skupiny A jistotu, že neskončí hůř než na postupovém druhém místě. Národní tým rozhodl o šestém vítězství v probíhající kvalifikaci už v prvních 25 minutách, kdy se v reprezentaci premiérově trefili David Limberský a Vladimír Darida, v 73. minutě už jen snížil Arturs Zjuzins. Samostatný národní celek tak postoupil i z šesté kvalifikace mistrovství Evropy. Soupeře pro šampionát ve Francii určí Čechům 12. prosince los v Paříži. Kvalifikační skupinu zakončí svěřenci Pavla Vrby říjnovými zápasy s Tureckem a v Nizozemsku.