Česká centra oživují aktivity v Moskvě. Projekt se zaměří na virtuální kulturní spolupráci

Česká centra plánují znovu rozproudit činnost svého zastoupení v Moskvě, a to především ve virtuální podobě. Cílem je oslovit širší ruskou veřejnost a podpořit vybrané česko-ruské kulturní spolupráce. V rozhovoru pro ČTK to uvedla ředitelka Českých center Jitka Pánek Jurková.

V současnosti se nepočítá s obsazením pozice ředitele moskevského centra. Místo toho vznikla pracovní skupina složená z odborníků z různých oblastí, kteří se budou podílet na tvorbě obsahu a koncepci spolupráce. Zahájení projektu je plánováno na závěr letošního roku.