Česká televize a Český rozhlas by zrušením části poplatků přišly zhruba o třetinu příjmů
Česká televize a Český rozhlas by zrušením části televizních a rozhlasových poplatků, které plánuje vládní koalice, přišly zhruba o třetinu svých příjmů. V případě ČT by to byly více než dvě miliardy korun, u ČRo až 800 milionů Kč. Obě média to řekla ČTK. Pokud by návrh prošel, ČT i ČRo by přišly o více peněz, než kolik získaly po loňském zvýšení poplatků. Podle ředitele ČT Hynka Chudárka by v takovém případě televizi hrozil kolaps. Ředitel ČRo René Zavoral uvedl, že by šlo o mimořádný zásah do hospodaření rozhlasu.
Předseda Sněmovny a SPD Tomio Okamura v pondělí avizoval předložení poslaneckého návrhu na zrušení poplatků pro seniory nad 75 let, firmy, nezaopatřené mladé lidi do 26 let nebo osoby se zdravotním postižením. Platit má od poloviny roku. Původně měl být návrh předložen v úterý, ale podle místopředsedy dolní komory Patrika Nachera (ANO) ještě není hotový. Od příštího roku má koalice v úmyslu systém financování ČT a ČRo změnit úplně a poplatky zrušit.