Prezident Pavel přijme šest amerických kongresmanů

Prezident Petr Pavel přijme v pondělí dopoledne šest členů Kongresu USA, mezi nimiž by měli převažovat republikáni. Informoval o tom odbor komunikace prezidentské kanceláře. Jednat chtějí mimo jiné o bezpečnostní situaci v Evropě, postoji k Rusku a česko-amerických vztazích.

Setkání se uskuteční bez účasti médií. Podobnou delegaci amerických kongresmanů Pavel přijal už loni v červnu, kdy spolu jednali o transatlantických vztazích, bezpečnosti, obchodu či energetice.

Pavel v dubnu uvedl, že Spojené státy považuje za klíčového spojence v NATO, zároveň ale zdůraznil, že dobré vztahy neznamenají souhlas se vším, co americká administrativa říká či dělá. Kriticky se tehdy vyjádřil také k přístupu amerického prezidenta Donald Trump k aliančním partnerům.